Właściwości kamieni szlachetnych i minerałów, część kolejna, III.

To już kolejna, trzecia część na blogu poświęcona właściwościom zdrowotnym i innym działaniom kamieni szlachetnych i minerałów. Tym razem znajdziecie garść ciekawostek dotyczących minerałów i kamieni takich jak: howlit, akwamaryn, karneol i kamień słoneczny.

Howlit

To minerał występujący zazwyczaj w postaci brył, rzadko kryształów. To biały kamień, zazwyczaj dobarwiany. Zwany jest często kamieniem, który uspokaja i wycisza. Idealny, by sięgnąć po niego w najbardziej szalony dzień.Ponadto wspomaga komunikację i pamięć. Zmniejsza natomiast samolubność, czy krzykliwość. W sferze zdrowotnej jest dobry na zęby i kości, sprzyja układowi odpornościowemu.

To kamień szlachetny odpowiedni dla zodiakalnych Bliźniąt.

Bransoletka Biały Howlit

Akwamaryn

Jest niebieskozieloną odmianą berylu. Występuje w postaci słupkowych kryształów. To minerał, który pozwala nam się ‘otrząsnąć’ w przypadku gorszego dnia, czy niepowodzenia. Przynosi ukojenie. Akwamaryn jednocześnie też tworzy pewnego rodzaju osłonę i pomaga odzyskać odwagę i równowagę. Ten kamień szlachetny pomaga także przekuć wrażliwość w czystą siłę! Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne, jest korzystny dla nerek i płynów w organizmie. Pomaga przy opuchliznach i zatrzymywaniu wody w ciele.

Jest idealnym kamieniem szlachetnym dla Barana, Bliźniąt i Ryb.

Naszyjnik z akwamarynów z muszelką kaurie

Karneol

To pomarańczowa odmiana chalcedonu. Jest świetnym minerałem na poprawę samopoczucia. Dodatkowo bywa pomocny w nauce, poprawiając pamięć. Sprzyja dodając witalności, odwagi i siły. W sferze zdrowotnej, poprawia trawienie oraz regenerację tkanek. Dodatkowo reguluje zaburzenia łaknienia. Jest pomocny także w katarze siennym.

Idealny minerał dla zodiakalnego Byka, Raka i Lwa.

Wisior Abstrakcyjny Karneol
Wisior Abstrakcyjny Karneol

Kamień Słoneczny

Jest odmianą skalenia, przejawiającą efekty awenturyzacji w różnych kolorach, rzadko występującą w postaci kryształów. Kamienie mają barwy od ciepłego beżu, szarości po piękny brudny róż. Minerał ten przynosi witalność, dostatek, a także sprzyja długowieczności. Warto sięgnąć po niego cierpiąc na reumatyzm, czy wrzody. Ponadto ma pozytywny wpływ na gardło, chrząstki oraz kręgosłup.

To idealny kamień dla Wagi i Lwa.

Bransoletka Kamień Słoneczny

Poprzednie artykuły, dotyczące właściwości minerałów i kamieni szlachetnych znajdziecie tutaj:

Właściwości minerałów i kamieni szlachetnych.

Właściwości minerałów i kamieni szlachetnych cz. II.

Bibliografia

  1. Dr Rupert Hochleitner, Minerały. Kamienie szlachetne, skały. Dodatkowo meteoryty, Warszawa 2017.
  2. Emma Lucy Knowles, Potęga kamieni, Kraków 2018.
  3. Philip Permutt, Kamienie, które leczą, Warszawa 2017.
Darmowa dostawa w Polsce od 200zł.
10% rabatu po dołączeniu do newslettera.
Szybkie płatności Dotpay.
Newsletter

Zapisz się do newslettera, żeby być na bierząco z wszelkimi nowinkami i promocjami. Odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie!Scroll Up