Właściwości minerałów i kamieni szlachetnych cz. II

Właściwości minerałów i kamieni szlachetnych

Minerały, kamienie ozdobne, czy inaczej zwane szlachetnymi mają cały szereg pozytywnych właściwości, które mają wpływ na nasz stan zdrowia, samopoczucia, a nawet psychicznie mogą poprawić nasz stan umysłu, czy dodać pewności siebie. O tych najważniejszych i najbardziej znanych kamieniach, jak również, ogólne scharakteryzowanie nazewnictwa na blogu, znajdziesz tutaj. W dzisiejszym artykule będzie o kolejnych bardziej znanych minerałach.

Agat

Ten niezwykły kamień jest odmianą chalcedonu, występuje praktycznie na całym świecie i przyjmuje rozmaite barwy. Bryły są niezwykle wzorzyste, a niekiedy pasiaste. Jeśli chodzi o właściwości lecznicze ma szerokie zastosowanie. Twierdzi się, że w korzystny sposób wpływa na wzrok, trzustkę, układ krwionośny i limfatyczny. To skupienie multi-mineralne (bowiem ciężko tutaj mówić o jednym minerale), które wprowadza zbalansowaną energię seksualną. Ponadto działa, jak swoista tarcza oraz wzmacnia naszą aurę. Na pewno po agat powinny sięgnąć osoby spod znaku Bliźniąt.

Ze względu na współistniejące minerały, tworzące przeróżne ciekawe rysunki rozróżniamy różnego rodzaju agaty, na przykład: mszysty, koncentryczny, warstwowy, krajobrazowy, czy dendrytowy. Od tysięcy lat agaty mają zastosowanie jako kamienie ozdobne przy wyrobie biżuterii i innych drobiazgów.

Turmalin

Ten piękny kamień szlachetny występuje w postaci zbrużdżonych kryształów pragmatycznych w różnych przepięknych barwach: różowej, zielonej, niebieskiej, brązowej oraz czarnej. Oczywiście występują dwu i więcej kolorowe minerały. Charakterystyczny jest turmalin arbuzowy. Sądzi się, że turmalin pobudza do inspiracji i kreatywności. Świetnie wpływa na dobrą kondycję umysłu oraz uzdrawianie. Ponadto turmalin uspakaja, a także podnosi pewność siebie. Warto po niego sięgnąć, kiedy odczuwa się smutek. To idealny kamień dla zodiakalnych Wag.

Amazonit

Występuje w postaci brył oraz kryształów najczęściej w postaci zielonej, jednakże kolorystyka sięga od żółtozielonego po niebieskozielony. Piękną odmianę stanowi amazonit rosyjski o miętowo-zielonym charakterystycznym zabarwieniu. Amazonit nazywany jest kamieniem poprawiającym samopoczucie. Doskonale wpływa również na kreatywność. W sferze leczniczej dobrze działa na serce oraz układ nerwowy. Warto sięgnąć po niego w okresie wzmożonych nerwów i stresów.

Hematyt

To jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kamieni półszlachetnych. Najbardziej znany jest charakterystyczny o metalicznym zabarwieniu w kolorze stalowym. Hematyt ma wiele właściwości leczniczych. Warto po niego sięgnąć cierpiąc na anemię. Wykazuje pozytywna działanie na chorobę lokomocyjną, a także jest pomocny przy bezsenności. Dobrze wpływa na koncentrację, wpływając na procesy umysłowe i myślenie.

Awenturyn

Jest odmianą kwarcu, najczęściej występującą w barwie zielonej, ale występują także odmiany brzoskwiniowe, brązowe, białe, a nawet niebieskie. Awenturyn przede wszystkim uspokaja oraz łagodzi burzliwe emocje. Tym samym sprzyja relaksacji. Warto po niego sięgnąć w momentach rozdrażnienia. Sądzi się, że chroni przed tzw. wampirami energetycznymi. Wierzy się, że awenturyn przywraca równowagę yin-yang.

Bibliografia

  1. Dr Rupert Hochleitner, Minerały. Kamienie szlachetne, skały. Dodatkowo meteoryty, Warszawa 2017.
  2. Emma Lucy Knowles, Potęga kamieni, Kraków 2018.
  3. Philip Permutt, Kamienie, które leczą, Warszawa 2017.
Darmowa dostawa w Polsce od 200zł
10% rabatu po dołączeniu do Newslettera
Wygodne sposoby płatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie!