Właściwości Kamieni Szlachetnych cz. V

W kolejnej już części artykułów na temat właściwości popularnych kamieni szlachetnych i minerałów zaprezentuję kilka ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych, duchowych oraz fizycznych kamieni takich jak: apatyt, bronzyt, chalcedon, obsydian oraz onyks.

Onyks to piękny czarny kamień uważany za stabilizujący oraz wzmacniający. Pomaga w radzeniu sobie ze stresem, czy wszelkimi negatywnymi emocjami. Jest także pomocny w poprawie zdrowia psychicznego i fizycznego. Pomaga również w leczeniu dolegliwości związanych z układem krążenia i układem oddechowym.

Apatyt jest minerałem, który składa się głównie z węglanu wapnia. To niebieski minerał, uważany za kamień motywujący oraz pobudzający. Wierzy się, że wpływa również na nasz układ hormonalny oraz wspomaga trawienie. W sferze duchowej pomaga wzmocnić ducha. Ponadto uważa się, że może nawet poprawiać koncentrację. Dlatego warto po niego sięgnąć, przygotowując się na przykład do testu, czy egzaminu. 

Jajko z Apatytu

Bronzyt to brązowo-złoty minerał, uważany za kamień ochronny. Pomaga wzmocnić naszą siłę woli, a także odwagę. Ten minerał pomocny jest również w radzeniu sobie ze stresem oraz negatywnymi emocjami. W sferze zdrowotnej bronzyt jest pomocny w leczeniu dolegliwości związanych z układem krążenia, a także układem oddechowym.

Brązowo-beżowy naszyjnik Boho z Tygrysim i Bawolim okiem
Naszyjnik z tygrysiego oka i bronzytu

Chalcedon to kamień uspokajający i harmonizujący. Pomaga w radzeniu sobie ze stresem i lękiem, a także w poprawie komunikacji międzyludzkiej i zwiększeniu wytrzymałości psychicznej. Chalcedon może pomóc w poprawie nastroju i redukcji stresu, czy napięcia. Uważa się, że działa uspokajająco i może pomóc w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Wierzy się, że może pomóc w leczeniu chorób gardła, płuc, nerek i dróg moczowych. W sferze duchowej może pomóc w rozwijaniu duchowości i zwiększaniu intuicji. Uważa się, że działa na trzecie oko, czyli punkt energetyczny na czole, który jest związany z intuicją i wizjami.

Serce z Chalcedonu

Obsydian – kamień ochronny i odstraszający negatywną energię. Pomaga w radzeniu sobie ze stresem i lękiem, a także w leczeniu dolegliwości związanych z układem pokarmowym i układem oddechowym.

Darmowa dostawa w Polsce od 200zł
10% rabatu po dołączeniu do Newslettera
Wygodne sposoby płatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie!