Właściwości minerałów i kamieni szlachetnych cz. IV

W poprzednich artykułach znaleźliście sporo na temat dziewiętnastu bardziej znanych minerałów. Nawet tych znanych jest tak wiele, że nie da się choćby pokrótce wspomnieć tylko w kilku postach. Dzisiaj przedstawiam kolejną porcję, tym razem będzie o właściwościach leczniczych, magicznych oraz cechach charakterystycznych minerałów takich jak: chryzokola, fluoryt, lawa wulkaniczna oraz nie będący w grupie minerałów, a równie magiczny – koral.

Chryzokola

Ten wyjątkowy minerał przybiera różne barwy zieleni i morskiego niebieskiego, posiada zielone i czarne przerosty. Występuje w rozmaitych formach: bryłach, strukturach groniastych i warstwach. Wierzy się, że posiadanie dużej bryłki chryzokoli w domu, może pomóc odbudować przygasły związek. Ogólnie jest kamieniem na poprawienie samopoczucia. Pomocny przy PMS kobiet, ponadto jest dobry na metabolizm, trzustkę, a nawet zwiększa produkcję insuliny i poziom cukru we krwi. Rozładowuje negatywną energię.

Jest idealna dla zodiakalnych: Bliźniąt, Panien i Byków.

Chryzokola bryłki gładzone

Fluoryt

Piękny kamień półszlachetny przyjmujący rozmaite barwy, od przezroczystej, przez jasnozieloną, a nawet różową, czy fioletową, czarną, czerwoną, niebieską i żółtą. Występuje w formach sześciennych, ośmiościennych i dwunastościanach rombowych, a także bryłach. Wykazuje intensywną fluorescencją pod wpływem promieni UV. W strefie emocjonalnej pomaga uspokoić się, zatem sprzyja medytacji, użyteczny jest w przypadku intensywnych stresów. Sięgnij po niego, kiedy brak Ci pewności siebie, czy masz problemy z organizacją. Do najważniejszych właściwości leczniczych należą: pomocniczość w przypadku przeziębień, czy infekcjach wirusowych. Ponadto wspomaga odtruwanie organizmu i sprzyja naczyniom krwionośnym.

To minerał dla: Koziorożca i Ryb zodiakalnych.

Koral

Nie jest minerałem, lecz wapiennym szkieletem morskiej fauny. Najczęściej występuje w barwach: białej, czarnej, różowej, czerwonej, czy niebieskiej. Koralowiec wspomaga intuicję, mądrość, ale również wyobraźnię. Sprzyja procesom trawiennym, wspomaga krążenie, wykazuje też pozytywne działanie na żeby i kości. W sferze duchowej pomaga przepływowi energii, czy naprawia aurę po fizycznej traumie.

Świetny dla zodiakalnych Ryb.

Lawa

Lawa wulkaniczna przybiera barwy takie jak: brunatna, szara, szaroczarna, czy czerwonobrunatna. Ma charakterystyczną porowatą strukturę. Wierzy się, że ma możliwość skupiania negatywnej energii i modyfikuje na pozytywną. Ogólnie sprzyja przepływowi energii. Warto nosić ją przy sobie, gdyż ma korzystny wpływ zarówno na ducha, jak i ciało. Co ciekawe struktura lawy wulkanicznej pozwala na długotrwałe użytkowanie naturalnych olejków eterycznych. Wystarczy nasączyć kamienie ulubionym zapachem i można długi czas cieszyć się jego wonią 😉

Bibliografia

  1. Dr Rupert Hochleitner, Minerały. Kamienie szlachetne, skały. Dodatkowo meteoryty, Warszawa 2017.
  2. Emma Lucy Knowles, Potęga kamieni, Kraków 2018.
  3. Philip Permutt, Kamienie, które leczą, Warszawa 2017.
Darmowa dostawa w Polsce od 200zł
10% rabatu po dołączeniu do Newslettera
Wygodne sposoby płatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie!