Właściwości Kamieni Szlachetnych: VADEMECUM

Kamienie szlachetne i minerały od setek tysięcy lat nas ciekawią i intrygują. Obok ważnej funkcji ozdobnej, jako klejnoty, niosą ze sobą szereg zastosowań i właściwości. W dzisiejszym artykule przygotowałam kilka ciekawostek na temat jednych z Waszych ulubionych kamieni szlachetnych. Są najczęściej kupowanymi minerałami w postaci ozdób takich jak: bransoletki i naszyjniki. Oto jakie korzyści z nich płyną.

Kamień Księżycowy: Kamień Księżycowy jest uznawany za kamień intuicji i wrażliwości. Jego energetyka jest związana z energią Księżyca, co sprzyja rozwijaniu intuicji, zdolności do przewidywania zmian oraz zwiększaniu wrażliwości emocjonalnej. Pomaga również w zrozumieniu swoich uczuć i pogłębianiu relacji z samym sobą.

Kamień Słoneczny: Kamień Słoneczny jest kojarzony z energią Słońca, co przypisuje mu pozytywne właściwości. Pomaga w wzmacnianiu pewności siebie, podnosi na duchu i dodaje energii. Jest uważany za kamień szczęścia i sukcesu, a także wspiera rozwój kreatywności oraz pomaga radzić sobie z negatywnymi myślami.

Jaspis: Jaspis jest uważany za kamień stabilności i siły. Jego właściwości duchowe obejmują zwiększanie siły witalnej, umacnianie charakteru oraz zapewnianie ochrony przed negatywnymi wpływami. Jest również kojarzony z ukierunkowaniem, motywacją i realizacją celów życiowych.

Kwarc Różowy: Kwarc Różowy to kamień miłości i harmonii. Jego energia sprzyja otwieraniu serca na miłość własną i dla innych. Jest uważany za kamień łagodzenia emocji, wspierający w procesie uzdrawiania ran emocjonalnych. Kwarc Różowy pomaga budować harmoniczne relacje i przynosi uczucie spokoju.

Ametyst: Ametyst jest kamieniem ochronnym i uspokajającym. Jego właściwości duchowe obejmują wsparcie w medytacji, rozwijanie intuicji i oczyszczanie umysłu z negatywnych myśli. Jest także uważany za kamień transformacji, pomagający w przezwyciężaniu złych nawyków i uzależnień.

Cytryn: Cytryn to kamień optymizmu, radości i sukcesu. Jego energia sprzyja zwiększaniu pewności siebie, przyciąganiu dobrej energii oraz pobudzaniu kreatywności. Jest uznawany za kamień obfitości, wspierający w osiąganiu celów materialnych i duchowych.

Darmowa dostawa w Polsce od 200zł
10% rabatu po dołączeniu do Newslettera
Wygodne sposoby płatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie!