Ametyst kamieniem równowagi

Ten przepiękny minerał o barwie purpurowej, fioletowej lub purpurowo-fioletowej,zwany kamieniem równowagi i harmonii to kamień półszlachetny, odmiana kwarcu o licznych pozytywnych właściwościach. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i dosłownie znaczy tyle co “niepijany”. A wzięła się zapewne stąd, iż starożytni grecy wyrabiali z ametystu kielichy. Pita w nich woda poprzez kolor fioletowy miała “udawać” wino. Dotyczyło to oczywiście tylko tych bardziej wstrzemięźliwych.

Piękną barwę zawdzięcza znajdującemu się w nim żelazu. W naturze spotykany jest najczęściej w postaci tak zwanych szczotek krystalicznych. A im jest ciemniejszy, tym cenniejszy!

Jak sama jego nazwa wskazuje, to kamień pomocny w zwalczaniu alkoholizmu i problemów z nim związanych. Ponadtoamtyst zwany jest kamieniem równowagi, harmonii i relaksu. Jest zatem idealnym amuletem dla tych, którzy chcieli by wyciszyć się, uspokoić, czy zneutralizować uczucia stresu. Jest pomocny przy dużym zmęczeniu, zmniejszając je, a dla osób mających problemy z zasypianiem, pomoże zaznać zdrowego snu.

Kategoria Etniecznie i Boho
Szczotka krystaliczna ametystu

Ametyst to także doskonały minerał do medytacji, jak również pomaga ze skontaktowaniem się ze swoim wnętrzem. Sądzi się także, iż ma korzystny wpływ na migreny i bóle głowy. A nawet sprzyja przemianie materii!

Gdzie możemy go znaleźć? Przede wszystkim w Brazylii (tutaj znajdują się największe na złoża świecie), USA (w Montanie, Arizonie, , Georgii, Maine), Kanadzie, Meksyku, Paragwaju, Urugwaju, ale również na Madagaskarze, w Australii, Rosji, na Sri Lance oraz w Indiach, Japonii, Chinach, czy Korei w Azji, a w Afryce w Zimbabwe, Mozambiku i Kenii.

Warto zatem dobrze się zabezpieczyć i zaopatrzyć w surową bryłkę, większą szczotkę krystaliczną, czy biżuterię z ametystu. 😉

Darmowa dostawa w Polsce od 200zł
10% rabatu po dołączeniu do Newslettera
Wygodne sposoby płatności

Newsletter

Zapisz się do newslettera i odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie!